BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Drogowskaz dla młodych, Krwawy piątek

14.09.2020

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w dniach 11.09.2020 roku oraz 12.09.2020 roku włączyli się 2 akcje Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie tj. Krwawy Piątek oraz Drogowskaz dla młodych.

Ambasada Dobroczynności wraz z partnerem wydarzenia Zarządem Terenowym KMP w Częstochowie w ramach projektu Pomagamy Dbamy Gramy zorganizowała  „Krwawy piątek w Częstochowie”. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa alarmują, że zapasy krwi są na wyczerpaniu. Jest to szczególnie niebezpieczna sytuacja w okresie letnim, kiedy wielu krwiodawców jest na urlopach, a wypadków na drogach - a tym samym potrzeb - jest dużo więcej! W tak szczytnej akcji nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej którzy również wsparli organizatorów.

Drogowskaz dla młodych. Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2019 roku młodzi kierowcy w wieku 18-24 lata byli sprawcami blisko 800 zdarzeń drogowych na terenie miasta i powiatu częstochowskiego, w których ponad 100 osób zostało rannych, a 2 poniosły śmierć. Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków panujących na drodze. W celu poprawy bezpieczeństwa na drodze, częstochowska drogówka wspólnie z Automobilklubem Jurajskim zorganizowała cykl zajęć teoretyczno-praktycznych dla tych kierowców, którzy dopiero niedawno odebrali swoje pierwsze uprawnienia do kierowania pojazdami. W dniu 12 września 2020 roku odbył się II etap wydarzenia Drogowskaz dla Młodych gdzie na uczestników czekało szereg zadań zwiększających świadomość oraz odpowiedzialność na drodze. Młodzi kierowcy rywalizowali o puchar Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie. Jednym z etapów rywalizacji był test wiedzy u funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej połączony z prelekcją na temat bezpieczeństwa na drodze. Młodzi kierowcy mogli zapoznać się również ze specjalistycznym sprzętem służącym do ratowania życia podczas zdarzeń komunikacyjnych.

 

  

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 2
W tym miesiącu: 40
W tym roku: 131
Ogółem: 131