BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

11 letnia Zosia jest dla nas bohaterem

05.02.2019

Jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie wykazała się niezwykłą rozwagą i dojrzałością.

23 stycznia 2019 roku w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Częstochowie dziewczynka jako pierwsza, wyczuła zapach dymu, po czym niezwłocznie zawiadomiła służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Po zaalarmowaniu służb czekała na przybycie jednostek straży pożarnej, by otworzyć drzwi do budynku, a następnie wskazać miejsce, gdzie był  wyczuwalny podejrzany zapach.

Strażacy przystąpili do działań, przy pomocy specjalistycznego sprzętu otwarli jedno z mieszkań. Okazało się, że zapach spalenizny pochodził od pozostawionej   na kuchence gazowej potrawie.

Szybka reakcja Zosi, zgłoszenie zdarzenia, a następnie pokierowanie strażaków do właściwego miejsca, pozwoliło na sprawne przeprowadzenie działań ratowniczych. Dzięki właściwej reakcji małej bohaterki uniknięto pożaru.

1 lutego 2019 roku podczas uroczystego apelu w Szkole Podstawowej nr 42, w obecności koleżanek i kolegów ze szkoły oraz nauczycieli, Komendant Miejski PSP w Częstochowie z tej okazji osobiście podziękował 11 letniej Zosi za jej bohaterską postawę oraz wręczył dyplom i upominki.

W trakcie spotkania z dziećmi i gronem pedagogicznym, przeprowadzono prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa oraz zgłaszania zagrożeń na numery alarmowe.

Postawa 11 letniej Zosi zasługuje na wyróżnienie i pochwałę

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 9
W tym miesiącu: 32
W tym roku: 238
Ogółem: 238